Sadnice četinara
Ova grupa biljaka oduvek je bila omiljen ukras svakog vrta.
Po obliku krošnje, kao i boji i građi četina četinari su veoma raznoliki što im daje veliku dekorativnu vrednost. Postoje i retki četinari koji odbacuju i obnavljaju svoje igličasto lišće. Prema porastu možemo ih podeliti na: niske, srednje i visoke četinare, a prema formi možemo ih podeliti na: polegle, loptaste odnosno kuglaste četinare kao i oblikovane-topijarne forme četinara. Četinari vole sunce, pa je jako bitno dobro ih orjentisati u prostoru. Izuzetak je Tisa (Taxus baccata) koja podjednako dobro uspeva kako na suncu tako i u hladovini.
Četinari se u rasadniku Marković proizvode ožiljavanjem od naših matičnih stabala iz rasadnika, tako da imamo kontinuirani kvalitet od ciklusa do ciklusa proizvodnje.
Po ožiljavanju u plasteničkim uslovima, četinari se presadjuju u prihvatne saksije sa kvalitetnim supstratom. Kada se dobro razvije korenov sistem vršimo ponovo presadjivanje u saksiju za broj više (školovanje) obično godinu kasnije. Posle još jednog vegetativnog ciklusa naša sadnica je spremna za sadnju na otvorenom. Vršimo sve potrebne mere fito-patološke i entomološke zaštite.
Četinari nisu previše zahtevni za održavanje i negu, što olakšava mogućnost njihove primene za dekoraciju javnih površina, fabričkih kompleksa ali i porodičnih imanja. Velik i raznovrstan izbor ukrasnog zimzelenog drveća i šiblja omogućava da lako pronađemo odgovarajuće rešenje za ozelenjavanje najrazličitijih površina.
Bor, Jela, Smrča, Kedar, Pančićeva omorika,Tuja, Kleka, Čempres, Ariš, Tisa samo su deo asortimana četinara koje možete naći u rasadniku Marković